Supertrieda v Ružinove finišuje.

IMG_2623Supertrieda v Ružinove nespí, v pondelok  7.4. sme mali v dvoch triedach na ZŠ Medzilaborecká dielne, vo štvrtok 10. na ZŠ Vrútocká, medzitým konzultácie s učiteľmi, či osobne, telefonicky, alebo mailom, v Ružinove Supertrieda funguje a všade sa usilovne pracuje.   Niekde sme dolaďovali zborový spev, hru na Orffové nástroje, aranžovali sme pesničky, pomáhali sme s dramaturgiou predstavenia, pomáhali sme s prípravou pohybu, choreografiou či krokmi. Je toho naozaj veľa, čo musí učiteľ v rámci prípravy na Supertriedu zvládnuť.  “Finta” je ale ukrytá priamo v jeho triede. Sú to deti, ich hra, záujem naučiť sa niečo nové a motivácia vystúpiť v ozajstnom divadle.  Niekedy je cesta dôležitejšia ako cieľ.  Užite si tú príležitosť hrať sa s deťmi a využiť ich nadšenie a záujem a vytvorte vo svojej triede niečo pre deti úplne nové a naozaj hodnotné, niečo čo ich naštartuje a “už sa ich nezbavíte “. (Účastníci jednej z dielní v Ružinove a určite aj dlhodobí účastníci Supertriedy vedia, ako to myslíme. 🙂 )

Do prvého oblastného kola, ktoré bude 5.5. máme dohodnuté ešte ďalšie dielne, školy, triedy, ktoré si myslia, že potrebujú osobnú  návštevu a konzultáciu nás môžu osloviť a v rámci našich možností prídeme a poradíme.

K článku sme priložili ilustračnú fotografiu z Krupej,  na  dielňach v Ružinove máme totiž tak plné ruky práce, že fotografovať nestíhame. K by mali pani učiteľky nejaké fotografie, radi ich zverejníme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: