ŠKOLSKÝ ROK 2012/2013 – VÍTAME VÁS !

Milí priatelia, otvárame 8.ročník projektu Supertrieda, ktorý nám priniesol viac zaujímavých noviniek.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v septembri 2013 vyhlasuje nový ročník projektu SUPERTRIEDA, ktorý je v zozname súťaží MŠVVaŠ. V školskom roku 2012/2013 bude SUPERTRIEDA reprezentovať Slovensko ako školský projekt v rámci EHMK Košice 2013. Školy/triedy budú takto prezentovať svoje mesto/obec pred Európskou úniou.

Projekt SUPERTRIEDA, ktorý je postupovou a predmetovou súťažou pre predmet Hudobná výchova je v Štátnom vzdelávacom programe doporučený pre predmet Výchova umením a predmet Kultúra a umenie. Učitelia tento projekt využívajú na hodinách slovenského jazyka, anglického jazyka,etickej,občianskej, náboženskej výchovy, atd.

Projekt vzdeláva, motivuje deti do práce, skvalitňuje vzťahy v kolektíve, uľahčuje výučbu jazykov, je odporučený ako prevencia pred šikanovaním.

KATEGÓRIE :    Slovenská (základné a stredné školy v slovenskom jazyku), Anglická (v anglickom jazyku), Supertrieda pre všetkých (špeciálne školy, reedukačné ústavy, diagnostické centrá)

TÉMA 8.ROČNÍKA : MOJA OBEC/MOJE MESTO     Deti si vymyslia svoj projekt o vlastnej obci/meste – môžu skúmať reálie, históriu, prírodu,a pod. Potom o svojej obci a aktivite vymyslia a nacvičia predstavenie, s ktorým budú reprezentovať svoju obec, školu, triedu v európskom projekte SUPERTRIEDA. Stanú sa súčasťou veľkej detskej rodiny, ktorá v máji 2013 Európe predstaví Slovensko. Tešíme sa na Vaše inovatívne nápady.

TERMÍNY:

September – vyhlásenie a otvorenie 8.ročníka, Október-marec – akreditované workshopy pre pedagógov, Máj 2013 – súťažné kolá v SR :  3.5. Bratislava,  6.5. Nitra, 7.5. Trnava, 10.5. Trenčín, 14.5. Martin, 17.5. Banská Bystrica, 20.5. Košice, 21.5. Prešov, 30.5. národné slovenské finále, jún-medzinárodné finále)

WORKSHOPY – akreditované, kvalitné, bezplatné workshopy pre pedagógov, pod vedením špičkových odborníkov (Partneri : Ped.fakulta UK Bratislava, UMB Banská Bystrica, Prešovská univerzita, Vysoká škola muzických umení)

VAŠE A NAŠE ÚSPECHY :                                                                                                                                                                                             Projekt SUPERTRIEDA/SUPERCLASS vznikol na Slovensku. V roku 2009 (po trojročnom výberovom konaní v konkurencii stoviek projektov) sa stal Modelovým projektom pre vyučovanie umeleckých výchov v štátoch EU.V roku 2012 bol nominovaný medzinárodnou sieťou Ashoka ako vzorový sociálny projekt, ktorý skvalitňuje vzťahy v školskom kolektíve a je prevenciou pred šikanovaním. V lete 2012 sa dostal do finále francúzskej súťaže Chemins d’Enfances  , ktorá hľadá inovatívne integračné projekty pre deti v špeciálnych podmienkach. Momentálne je SUPERTRIEDA/SUPERCLASS kandidátom na Európsku školskú cenu 2013 (European School Prize 2013), ako inovatívny motivačný projekt pre vyučovanie umeleckých a  výchovných predmetov.

PRIHLÁSIŤ SA môžete cez online prihlášku na pravej lište. TEŠÍME SA NA VÁS !

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: