Otázky a odpovede.

Priatelia, keďže sa Vaše otázky opakujú, posielame ich všetkým spolu s odpoveďami.

Môžeme používať mikrofón ? Na krajských kolách sa nepoužívajú žiadne mikrofóny, deti hrajú svoje predstavenie presne tak ako v škole.

Bude v divadle klavír ? Áno, pre istotu prinesieme keyboard, ale odporúčame si priniesť svoj nástroj na ktorý je dieťa zvyknuté hrať.

Predstavenie musí mať 15 minút ? Predstavenie má dĺžku najviac 15 minút. Môže mať aj menej.

Čo to znamená, že podmienkou je účasť celej triedy ? To znamená, že všetky deti z triedy sa zúčastnili na tvorbe predstavenia a budú prítomné na krajskom kole. Ale všetci nemusia byť herci. Niektoré deti pripravovali kulisy, kostýmy, niekto je zvukár, režisér a pod. 

Čo ak nám žiak chýba, je napr.chorý a nemôže sa zúčastniť na krajskom kole ? Ak je to  možné, ostatní žiaci budú vystupovať bez neho. Ak je ospravedlnený v škole, je automaticky ospravedlnený aj v Supertriede.

Môžu vypomáhať aj deti z iných tried ? Áno, dobrovoľne môžu v predstavení vypomáhať aj deti z iných tried, pedagógovia, kamaráti, rodičia, a pod.

Môže byť živá mačka súčasťou predstavenia ? Môže. V Supertriede už vystupovali psi, papagáj aj káčatká.

Môžeme sa zapojiť aj do filmovej kategórie aj keď sme základná škola ? Áno, aj základná škola môže natočiť film na tohtoročnú tému (dĺžka max.3min.) a bude zaradená do hlasovania. Pod filmom nemyslíme záznam vlastného predstavenia.

Môže byť súčasťou predstavenia premietanie, alebo tieňohra ? A môžeme použiť bábky ? Pravdaže, všetko môžete. Čím viac nápadov, tým lepšie.

Môžeme k predstaveniu vytvoriť bulletin a plagát ? To je výborný nápad. 

Ako je to s finančným ohodnotením víťazov ? SuperTrieda je postupová súťaž MŠVVaŠ SR. Víťazi vo všetkých kategóriach budú bodovo ohodnotení, za čo školy získajú financie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: