Supertrieda – hudobno-dramatický projekt pre školské triedy – oceňovaný ako prevencia pred šikanovaním

Milí priatelia,

vzhľadom na Vaše dotazy stručne odpovedáme na niektoré otázky :

Čo je to Supertrieda ?  

Európsky projekt zážitkového učenia s cieľom zvýšiť kultúrnosť detí a mládeže, učiť ich cítiť, myslieť, tvoriť, tešiť sa zo života……………..a pripraviť ich na svet v budúcnosti.

Je súčasťou vyučovania slovenského a anglického jazyka, hudobnej, výtvarnej, etickej , občianskej výchovy. Ozdravuje vzťahy v detskom kolektíve a je prirodzenou prevenciou pred šikanovaním. Na Slovensku je postupovou súťažou v zozname POP ministerstva školstva. V krajinách EU je modelovým projektom pre vyučovanie umeleckých výchov. Paríži v r.2012 sa stala európskym víťazom v celosvetovej sieti “Changemakers”, ako najlepší európsky školský sociálny integračný projekt – prevencia šikany.

Ako prebieha ?

Učiteľ prihlási triedu (na tejto stránke), ktorá vymyslí a nacvičí hudobno-dramatické predstavenie. Celé Slovensko pracuje na spoločnú tému. Tento rok si môžete vybrať z dvoch tém :

1) Supertrieda nie je žiadna veda                 (Je to téma o našom triednom kolektíve. O tom, ako sme sa spoznávali, učili sa rešpektovať jeden druhého, ako sme zistili, že učiteľ je naozaj náš človek.  Je to téma o motivácii, spolupráci, empatii, o tvorivosti, o hodnotách a vzťahoch. Je to téma o Supertriede.)

2) Čo by nám povedala príroda ?

Keďže sme súťaž, v máji prebiehajú krajské kolá a 19.júna 2015 bude celoslovenské finále, kde sa triedy uchádzajú o titul SUPERTRIEDA SLOVENSKA. V Supertriede nejde o dokonalosť, ale o súhru kolektívu a radosť z hry.

Kto sa môže prihlásiť ?

Triedy základných, stredných a materských škôl. V kategórii slovenskej aj anglickej. Taktiež Špeciálne školy, Liečebno-výchovné zariadenia, Diagnostické centrá a Reedukačné ústavy. Školy v zdravotníckych zariadeniach a Detské domovy. Novinkou je výtvarná kategória.

Čo je to SUPERŠKOLA ?

Škola, ktorá sa venuje kultivácii vzťahov medzi deťmi a spĺňa dané podmienky.

Môžete nám poslať informácie o workshopoch ?

Supertrieda ponúka kontinuálne vzdelávanie pre učiteľov (Dielne hudobné, dramatické, výtvarné, audiovizuálne, psychologické a Jazykové laboratórium-slovenské aj anglické, ), dielne pre deti a netradičné výchovné koncerty.

TEŠÍME SA NA VÁS !

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: