Dielne na Klepáči

26. – 27. 10 sme realizovali workshopy pre učiteľov základných a stredných škôl. Učitelia absolvovali pracovné dielne, ktoré boli  súčasťou projektu Realizácia polyestetických integratívnych projektov na základných a stredných školách, programu kontinuálneho vzdelávania učiteľov. Dielňu viedli Silvester Lavrík a prof. Belo Felix.

Realizovali sme Národnú hudobnú dielňu ktorú viedol prof. Belo Felix. Dielňu sme mohli realizovať aj vďaka podpore Ministerstva kultúry SR.

Vzdelávacie workshopy pre učiteľov, vedúcich krúžkov v oblasti audiovizuálnej a mediálnej práce a výchovy viedol Ján Lorincz, ktorý učiteľov oboznamoval so základmi fotografovania, filmovania a so základmi obrazovej kompozície. Workshop sme realizovali s podporou Audiovizuálneho fondu.

2 Responses to Dielne na Klepáči

 1. Ingrid Káčerová píše:

  Aj keď sa už štvrtý rok zapájam s deťmi do projektu Supertrieda, na tvorivom workshope som bola prvý krát. Som rada, že som sa tohto vzdelávania mohla zúčastniť, prinieslo pre mňa veľa informácií, podnetov a nových nápadov. Vďaka zanieteným ľuďom tu konečne máme niečo, čo vnáša do škôl nové formy práce s deťmi, dáva dokopy triedne kolektívy, pretože na výslednom celoročnom projekte sa podieľajú celé triedy. Ďakujem lektorom, pánovi Belovi Felixovi a Silvesterovi Lavríkovi za čas, ktorý nám venovali. Verím, že školenie nás posunie o krok vpred pri tvorbe hudobno-dramatických dielok s našimi triedami.
  Inga, Žarnovica

 2. Anežka Šimková píše:

  Aj ja by som chcela poďakovať za možnosť zúčastniť sa na worksope Supertrieda na Klepáči neďaleko Bratislavy. Dielne, ktoré pre učiteľov organizátori pripravili, boli plné invencie a neoceniteľných rád, ako obohatiť prácu s deťmi nielen pri nácviku vystúpenia v projekte Supertriedy, ale aj pri vyučovaní hudobnej výchovy a slovenského jazyka.
  Pod vedením Silvestra Lavríka sme získali elementárne skúsenosti pri príprave scenára, dialógov postáv, aj návody ako postupovať pri spracovávaní literárnych ukážok.
  Tvorivá hudobná dielňa, ktorú viedol prof. Belo Felix, nemalou mierou prispela k odbúraniu zábran ponúknuť pri vyučovaní hudobnej výchovy detské rytmické nástroje všetkým deťom v triede bez obáv z toho, že prídeme o uši.

  Anežka, ZŠ s MŠ Ľubeľa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: