Z Vašich dopisov.

Vystúpenie žiakov J. Radovej Z. Demčákovej v Prešove v máji 2010.

Vystúpenie žiakov J. Radovej Z. Demčákovej v Prešove v máji 2010. (pridala redakcia)

Vážení priatelia, radi by sme sa, ak je to možné, podelili s ostatnými čitateľmi supertriedovej webstránky o niekoľko zážitkov, ktoré sme prežili v rámci prípravy našej akadémie  – súvisia totiž úzko so Supertriedou a možno niekomu dobre padnú pred štartom oblastných kôl tohtoročnej súťaže.

Základná škola Juh vo Vranove nad Topľou oslávila v tomto školskom roku 35. výročie svojho vzniku, hoci je vlastne uznanou pokračovateľkou najstaršej školy v meste už z roku 1935. Naše výročia sa nikdy nezaobídu bez slávnostného defilé činnosti a úspechov žiakov i pedagógov. Jednou z takých foriem prezentácie, ktorá bola napokon úžasnou mozaikou tvorivosti a šikovnosti detí, bola akadémia v zrekonštruovanom Dome kultúry vo Vranove. V programe sa okrem mnohých iných blysli aj naše štyri supertriedové vystúpenia, ktoré sme za tie roky so žiakmi vytvorili, a neskromne tvrdíme, že zožali veľký potlesk. Samozrejme, prezentovali sme ich len ako ukážky v skrátených verziách, ale predovšetkým sme chceli ukázať, že nielen talentom môže byť človek živý a niekedy sila kolektívu a jeho práce je väčšia a pôsobivejšia než individuálny výkon.

Úžasné však bolo ešte čosi iné: niekoľko mesiacov pred akadémiou sme oslovili našich bývalých deviatakov, ktorí Supertriedu kedysi nacvičovali a úspešne našu školu aj celoslovensky reprezentovali, či by si v programe akadémie nechceli svoje minipríbehy zopakovať. Dnes sú z nich už stredoškoláci a veľmi nás potešilo, že s návrhom súhlasilia piatok čo piatok vždy večer poctivo v škole cvičili. Znovu sa vrátili do čias tej skvelej tímovej atmosféry, brali to aj ako možnosť opäť sa po rokoch vidieť a prežili zasa čosi nové a neopakovateľné.

Áno, tak ako zaznelo potom z úst moderátorky akadémie: „Aj takto fungujú Supertriedy.“ Zimomriavky a slzičky v očiach spôsobila záverečná pieseň  všetkých štyroch supertried, zložená práve a len pre tento krásny večer, vyzdvihujúca ducha nádhernej myšlienky tohto projektu.
Sme jednoducho radi, že sa Supertrieda stala súčasťou života a práce našej školy. Tešíme sa aj z toho, že nám pomáha utvárať charaktery detí, v dnešnej pretechnizovanej dobe živí tvorivosť, fantáziu a lásku k umeniu.

Mgr. Zuzana Demčáková
PaedDr. Jana Radová

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: