Témy Supertriedy 2010/2011

Hlavná téma – SuperTrieda 2010/2011 (pre základné aj stredné školy) – “Môžu peniaze zmeniť svet ? “.

Téma pre kategóriu Stredné školy-film – “Ako môže dobrovoľníctvo zmeniť svet ?”

1) Téma aktuálneho ročníka znie : “Môžu peniaze zmeniť svet ? “. Tému sme nezvolili náhodou. Žijeme v spoločnosti kde hrajú peniaze zásadnú úlohu a inak to už asi nebude.  Často sa peniaze, ktoré by mali byť len prostriedkom  zamieňajú za reálne hodnoty, na jednej strane vidia deti obrovské bohatstvo niektorých ľudí a skupín a na druhej strane chudobu vo svete, ale aj na Slovensku. Zamyslime sa teda nad tým, ako a či môžu peniaze zmeniť svet. Čo by sme urobili, keby sme mali dosť peňazí na to, aby sme zmenili niečo na svete. Možno niektoré deti povedia, že chcú nový počítač, niektoré obrovský dom, možno kilo zlata…. ale poznáme deti, ktoré by si kúpili zošiť, alebo svoje prvé topánky v živote. A možno nám naše deti pripomenú vec, na ktorú sme už zabudli – jeden peniaz miniem, jeden ušetrím a jeden dám niekomu, kto ho potrebuje viac než ja.  Prajeme vám veľa zábavy aj poučenia a tešíme sa na vaše predstavenia a klipy.

2)“Ako môže dobrovoľníctvo zmeniť svet ?” je témou Supertriedy pre stredné školy, ktoré sa rozhodnú súťažiť v kategórii film, klip.  Traja z desiatich Európanov tvrdia, že sa angažujú v dobrovoľníckej práci. Táto práca má veľa definícií a tradícií, ale jeden prvok je spoločný – kdekoľvek sa ľudia zídu, aby si pomohli a podporili tých, čo to potrebujú, ťaží z toho celá spoločnosť aj jednotliví dobrovoľníci. Prostredníctvom dobrovoľníckej práce získavajú ľudia vedomosti, rozvíjajú svoje zručnosti a rozširujú si okruh svojich známych, čo často vedie k novému alebo lepšiemu zamestnaniu, ako aj osobnému a spoločenskému rozvoju.

Rok 2011 bol vyhlásený ako “EURÓPSKY ROK DOBROVOĽNÍCTVA”.  Slogan Európskeho roka 2011 je: „Staň sa dobrovoľníkom! Zmena je v tvojich rukách!“

„Ak z našich nádejí na vytvorenie lepšieho a bezpečnejšieho sveta má raz byť niečo viac, ako len zbožné prianie, budeme prácu dobrovoľníkov potrebovať viac, než kedykoľvek predtým,“vyhlásil Kofi Annan.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: