Výhra od Supertriedy – skúsenosť na celý život.

Marko s certifikátom a zástupkyňou agentúry Publicis Knut

Marko s certifikátom a zástupkyňou agentúry Publicis Knut

V rámci celoslovenskej súťaže Supertrieda v školskom roku 2008/2009 zvíťazilo Gymnázium Park Mládeže Košice v kategórii Stredné školy, téma Miléniové rozvojové ciele. Okrem jedinečnej plastiky, ktorej autormi sú Jana Pilátová a Peter Pilát, získala víťazná škola aj cenu UNICEF za kreativitu, ktorou bola stáž v reklamnej agentúre Publicis Knut pre autora spotu, študenta Marka Procházku.

Stáž v Bratislave absolvoval Marko počas letných prázdnin. V rámci nej sa oboznámil s jednotlivými oddeleniami reklamnej agentúry a s ich funkciou. Agentúra pre neho pripravila prehľad kreatívnych výstupov za posledné roky. Mal možnosť oboznámiť sa bližšie s prácou copywritera, art directora a DTP a absolvovať aj prípadovú štúdiu priebehu reklamnej kampane od zadania klienta po finálny výstup v médiách.

Súčasťou stáže bola aj návšteva audiovizuálneho štúdia,  kde sa Marko zoznámil s jednotlivými oddeleniami štúdia – nahrávacie štúdio, strižňa, postprodukcia, … Prezrel si tzv. showreely jednotlivých režisérov – hrané spoty, animácie, 3D-tvorbu.

Marko tiež navštívil fotoprodukčné štúdio Photo Factory, kde sa oboznámil s oddeleniami a funkciami štúdia, navštívil

Plastika - cena pre Supertriedu od Jany a Petra Pilátovcov

Plastika - cena pre Supertriedu od Jany a Petra Pilátovcov

fotoateliéru, prezrel si ukážky porfólií jednotlivých fotografov, dozvedel sa, ako prebieha zákazka od zadania klienta cez fotoprodukciu až po postprodukčné práce.

Prácu v reklamnej agentúre si Marko vyskúšal aj na vlastnej koži. V rámci stáže kreatívne pracoval na dvoch zadaniach – spolupracoval s tímom agentúry pri príprave návrhov kalendárov a PF 2010 a pri príprave materiálov pre lifestyleový e-magazín.

(upravený  text   z webovej stránky Slovenského výboru UNICEF. )

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: