TÉMY SUPERTRIEDY v novom školskom roku 2017/2018.

Milí priatelia, vitajte v novom školskom roku a 13. ročníku Supertriedy.

Po dlhom zvažovaní sme z Vašich návrhov vybrali tieto dve spoločné témy, na ktorých sa môžu deti slobodne realizovať :

TÉMY SUPERTRIEDY 2017/2018 :

  1. „REMESLO MÁ ZLATÉ DNO.“

(Veľmi užitočná téma vhodná pre malých a veľkých).

  1. „KAŽDOU SVOJOU MYŠLIENKOU, KAŽDÝM SLOVOM, KAŽDÝM ČINOM MENÍŠ SVET.“

(Pre pochopenie tejto témy žiakom pomôže “Hra na planétu Zem”.

“Hra na planétu Zem” : „Predstav si, že Tvoja trieda,… to je planéta Zem. Spolužiaci sú jej obyvatelia. Kvety na okne, …..to je príroda. A kultúra je…..žeby na nástenke ? V triede žiješ každý deň. Čo myslíš,… je taká, ako by si si prial ? Je to Tvoje zázemie, Tvoj raj na Zemi ?  A sú obyvatelia Tvojej planéty šťastní ? Staráš sa o čistotu, zeleň, vodu, odpad a kultúrne prostredie svojej planéty ? Aký je Tvoj zámer,…..chceš svoju planétu chrániť a rozvíjať, alebo zničiť nedbanlivosťou ?

Poobzeraj sa okolo seba, zhodnoť stav, vymysli plán, zorganizuj a zrealizuj. A hlavne  – diskutuj a pracuj spolu s ostatnými obyvateľmi planéty. Táto aktivita aj jej výsledky by mali všetkým prinášať pocit spokojnosti, pohody a šťastia. Skús to !

Raz budeš určite dospelý a tvoje kompetencie sa rozšíria na mesto, krajinu, štát, kontinent, svet. Využi túto hru a dobre si to nacvič ! Lebo platí stará múdra pravda, ktorá je teraz témou Supertriedy.“

Súťaž : fotografie stavu triedy pred začiatkom a po ukončení Hry vyhodnotíme internetovým hlasovaním, ktoré bude prebiehať v januári 2018.

Hra je pravdaže len pomôckou pochopenia témy, na základe ktorej žiaci a študenti vymýšľajú, tvoria, nacvičujú a prezentujú hudobno-dramatické predstavenie.

Prihláška do Supertriedy je na pravej lište.

Tešíme sa na Vás ! 🙂

Komentáre sú uzavreté.

%d bloggers like this: